Pazartesi, Ağustos 13, 2007

YADO-Yaşar Usta Dondurmaları

Merhaba,
Burda ilk defa bir tanıtım yazısı yazacağım. Tanımaya ve tanıtmaya değer bir insan, bir yer(cik) ve ürünler.. Ama malesef, sadece ve sadece İstanbulda..Evet.. Konumuz dondurma ve ilgili şahıs da Yaşar Usta..
Dondurma olayı ile ilgili ne düşünüyorsunuz bilmem ama, ben hep şöyle düşünürdüm.. En fazla nasıl olabilir ki, dondurma işte.. Bu adamı ve bu yeri tanıdıktan sonra düşüncelerim tamamen değişti.. Özellikle meyveli dondurmalarından sadece 1 tanesini tatmanız yeterli, hangisi olursa olsun..Bayılacağınızdan ve de "Aman Tanrım bu nasıl birşey böyle" diyeceğinizden eminim..
Biz, keşfettiğimiz günden beri müdavimi olduk. Her hafta gidip en az 1 kilo dondurma alıp dönüyoruz eve. Meyveli dondurmalarında hiçbir katkı maddesi kullanmıyor, meyveleri özenle seçiyor.. Zaten yerken,arada ağzınıza bir incir parçası, bir kavun çekirdeği vs.. gibi şeyler geliyor ve bayılıyorsunuz bu doğallığa :)Meyveli dondurmaları haricinde çok ama çok ilginç bulduğum çeşitleri de var. Ki bunlardan sadece tahinli olanını tatma fırsatı bulabildim (Bazı çeşitlerini her zaman bulamayabiliyorsunuz). Ve tahinli için şu kadarını söyleyebilirim; öyle bir tat ki, o dondurmayı alın ekmeğinizin üstüne sürün ve yiyin, o kadar gerçek..
Diğer ilginç tatlar, yoğurtlu ve havuçlu olanlar. Bir de, Yaşar Ustanın kendi ağzından duydum, acı biberli dondurma yapıyormuş. "Yok artık" diyorsunuz değil mi? Vallahi ben onun yalancısıyım :)))
Gitmek görmek isteyenler için : Bostancı'da, Minübüs Caddesi'nin sonundaki Shell'in karşısındaki sokakta, Biberoğlu Fırını'nın önündeki dondurma dolabında hem dondurmasını yapıyor hem de satıyor.

2 yorum:

Berceste dedi ki...

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Maraş'taki en meşhur dondurmacı da Yaşar usta ve Mado'nun çıkış noktası olduğu söylenmekte. Oradakini yiyince de insan yok böyle bir lezzet diyor :)

dondurmacı dedi ki...

yaşar usta avrupa yakasında yeni şubesini açtı
adres:4.levent konaklar mah.akçam sok. no:17/F beşiktaş/ist
tel:0212 325 38 64
SABANCI İKİZ KULELERİN YANI